Toejoen Veikot kehittävät toimintaansa. Seuran järjestämillä Veikkopäivillä 25.2. keskusteltiin toimijoiden kesken seuran nykyisyydestä ja tulevaisuudesta. Erityisesti kaivattiin toiminnan tehokkaampaa organisointia, vastuunjakoa ja aktiivista kehitystyötä. Seuran toiminta on tästä eteen päin organisoitu uusille työryhmille, jotka kehittävät ja toteuttavat seuran toimintaa eri näkökulmista. Jokaiseen työryhmään on rekrytoitu ja rekrytoidaan useampia henkilöitä. Jos sinulla on kysymyksiä tai ideoita, niin ota rohkeasti yhteyttä työryhmien vastuuhenkilöihin.

Olosuhteet
Mikko Hietanen

 • Kenttä
 • Talous
 • Tapahtumat
 • Seuran johtaminen - työntekijöiden johtaminen

Urheilullisen toiminnan kehitys
Kaj-Markus Rantala

 • Valmennuslinja
 • Valmentajien tutorointi
 • Treenitiedostot
 • Kykykoulu
 • Potkuvalmennus

Brändi
Timo Kähtävä

 • Somekanavien kehitys ja toiminta
 • Mediasuhteet
 • Sisäinen viestintä
 • Brändi

Pelaajamäärien kehitys
Veli-Pekka Pörsti

 • Koulujen kerhot
 • Tapahtumat päiväkodeille & ala-asteille
 • Kaverikortit
 • Perhefutis ja Mini-Veikot

Edustus
Henri Karjalainen

 • Kotipelit
 • Yhteistyö